چگونه میتوانم در سودتو ثبت نام کنم؟

برای ورود در سودتو می بایست پس از ثبت شماره تماس خود، کد پیامکی ارسال شده را وارد نموده و پس از آن با انتخاب یک نام مستعار فرایند ثبت نام شما در سودتو کامل شده است.

آیا برای خرید از سودتو، حتما باید در آن ثبت نام کنم؟

بله. برای خرید کالاهایی که در سودتو برای فروش ارائه می شوند باید ضمن عضویت اولیه در سودتو پروفایل کاربری خود را جهت تکمیل سفارش کامل نمایید.

آیا در تمام ساعات شبانه روز میتوانم سفارش خود را ثبت کنم؟

بله. در هر ساعت از شبانه روز که فرایند خرید فعال باشد یعنی تا زمان نهایی شدن فروش و اعلام اتمام سفارش گیری شما می توانید در فرایند خرید شرکت کنید.

آیا امکان ثبت نام شخص حقوقی وجود دارد؟

خیر. متاسفانه درحال حاضر امکان ثبت نام به عنوان شخص حقوقی یا شرکتی وجود ندارد اما برای خریدهای شرکتی، سودتو میتواند پس از ارائه درخواست کتبی شخص حقوقی موردنظر نسبت به ارائه فاکتور رسمی اقدام نماید.

آیا امکان ویرایش اطلاعات من وجود دارد؟

بله. شما در هر زمان میتوانید با رجوع به بخش پروفایل، نسبت به تصحیح اطلاعات کاربری خود اقدام کنید. لطفا در وارد کردن اطلاعات مهم مانند شماره حساب نهایت دقت را اعمال بفرمایید. توجه کنید که شماره همراهی که در ابتدا برای ایجاد حساب کاربری وارد کرده‌اید قابل تغییر نمی‌باشد.

تفاوت ثبت نام اولیه و تکمیل پروفایل چیست؟

در ثبت نام اولیه پروفایل شما هنوز تکمیل شده نشده ولی می توانید به بخش های مختلف سودتو دسترسی داشته باشید و حتی در قرعه کشی های سودتو شرکت کنید. ولی مطابق قوانین، خرید کالا از سودتو مستلزم تکمیل پروفایل و ثبت اطلاعات کاربریست که می توانید از صفحه پروفایل بخش اطلاعات کاربری نسبت به آن اقدام نمایید.

آیا می توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

خیر. متاسفانه امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی وجود ندارد و سعی ما بر این است که شما بهترین تجربه خرید خود را به صورت آنلاین داشته باشید.

چگونه خرید از سودتو منجر به بازگشت بخشی از وجه پرداختی (کش بک) به حساب بانکی من میشود؟

فرایند خرید در سودتو بدین شکل است که ابتدا کالایی با قیمت اولیه برای فروش ارائه می شود. درصد برگشت پول و تعداد سفارش های لازم برای براورده شدن شرایط بازگشت پول اعلام می‌شود. هر خریدار تا نهایت سقف مشخص شده میتواند کالا را خریداری نماید و هزینه آن را در قیمت اعلام شده به صورت آنلاین پرداخت کند. اگر تعداد خریداران به عدد از پیش اعلام شده رسید، تمامی خریداران و سفارش ها مشمول بازگشت وجه اعلامی شده و پس از نهایی شدن فروش مبلغ بازگشت وجه به اعتبار نقدی کاربران در قسمت اطلاعات مالی پروفایل افزوده میشود. در صورت درخواست کاربر برای انتقال پول به حساب بانکی، ظرف حداکثر 72ساعت مبلغ اعلام شده به حساب آن ها برگشت داده میشود. در صورتی که تعداد خریداران به حد نصاب نرسید و به عبارت دیگر شرایط برای بازگشت پول محقق نشد، تمام وجه پرداخت شده از طرف خریداران به اعتبار نقدی کاربران در قسمت اطلاعات مالی پروفایل اضافه خواهدشد که در این حالت نیز کاربران میتوانند با ثبت درخواست واریز اعتبار نقدی نسبت به دریافت وجه در حساب بانکی خود اقدام کنند.

ثبت اولیه سفارش و نهایی شدن فروش به چه معناست؟

شما در هنگام ثبت اولیه سفارش در فرایند خرید شرکت میکنید و هزینه کالا را پرداخت مینمایید. اگر تعداد افرادی که کالا را خریداری کرده‌اند به حدنصاب اعلام شده برسد، سفارش وارد مرحله فروش نهایی میشود و در واقع شما علاوه بر دریافت کالای خود بخشی از وجه پرداختی را نیز میتوانید از طریق درخواست واریز نقدی به حساب بانکی خود از مسیر قسمت اطلاعات مالی در پروفایل کاربری، دریافت کنید.

آیا می توانم هزینه سفارش خود را در محل پرداخت کنم؟

خیر. متاسفانه به دلیل ماهیت بازگشت پول در سودتو امکان پرداخت در محل وجود ندارد.

درصورتی که سفارش من ثبت شود ولی تعداد خریدارها به عدد تعیین شده در آن خرید نرسد، چه اتفاقی می-افتد؟

در این صورت وجه پرداختی شما به اعتبار نقدی در قسمت اطلاعات مالی کاربران افزوده میشود. اگر شما درخواست انتقال مبلغ اعتبار نقدی را به حساب خود داشته باشید کل مبلغ پرداختی ظرف حداکثر 72ساعت به حساب شما برگشت داده می شود.

روش های پرداخت چگونه است؟

در حال حاضر تنها روش پرداخت در سودتو به صورت آنلاین و از طریق درگاه های پرداخت معتبر بانکی است.

چگونه سفارشم را پیگیری کنم؟

شما در هر لحظه میتوانید با مراجعه به بخش سفارش های من از قسمت پروفایل نسبت به وضعیت سفارش های فعال یا پیشین خود مطلع شوید.

آیا امکان لغو سفارش وجود دارد؟

تا زمان اعلام اتمام سفارش گیری و ورود به مرحله نهایی شدن فروش امکان لغو وجود ندارد. پس از اتمام فرایند در صورت لغو، سفارش مشمول 2 درصد کسر کارمزد شده و مابقی وجه پرداختی تا حداکثر 72 ساعت به موجودی نقدی شما بازگردانده می‌شود. برای این کار لازم است تا در قسمت تماس با ما پیامی با عنوان لغو سفارش درج شود.

راه های ارتباط با سودتو چیست؟

شما می توانید از طریق تلفن پشتیبانی 88725164-021 با ما تماس بگیرید:
همچنین میتوانید از طریق ایمیل رسمی سودتو به آدرس support@soodeto.com نظرات، پیشنهادات و یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.
ما در شبکه های اجتماعی سودتو هم منتظر شما هستیم تا از دیدگاه های سازنده شما آگاه شویم. لطفا برای برقراری ارتباط از این طریق از آدرس های زیر استفاده کنید:
T.me/soodeto
Instagram.com/soodeto
twitter.com/soodeto_pr
linkedin.com/company/soodeto

آیا همیشه میتوانم با پشتیبانی سودتو تماس بگیرم؟

بله. تیم پشتیبانی سودتو به صورت 24ساعته آماده پاسخگویی به نظرات یا پیگیری مشکلات شما عزیزان است.

کالا پس از چه مدتی به دستم میرسد؟

پس از ورود به مرحله نهایی شدن فروش در قسمت سفارش های من، در تهران حداکثر پس از 2 روز کاری و در شهرستان ها حداکثر پس از 5 روز کاری، کالا به دست شما میرسد.

پس از ثبت نهایی فروش ظرف چه مدت، درصد اعلام شده برای بازگشت وجه، به حسابم واریز میشود؟

پس از نهایی شدن فروش، مبلغ تعیین شده به اعتبار نقدی شما در قسمت اطلاعات مالی پروفایل کاربری اضافه میشود. در صورت درخواست جهت انتقال وجه به حساب بانکی پس از ظرف حداکثر 3روز کاری، وجه مشخص شده به حساب شما واریز میگردد.